[3137,2]
203413

Bayer v razburljivi končnici do točke proti serijskim prvakom (VIDEO)

16. 9. 2023, 09.46

Četrti krog nemškega prvenstva sta odprli vodilni moštvi. Aktualni prvak Bayern je na Allianz Areni gostil Bayer Leverkusen. Obe ekipi sta po treh krogih bili stoodstotni, zato je bilo pričakovati zanimivo tekmo. Na koncu sta se razšli brez zmagovalca, končni rezultat srečanja je bil 2:2. Obe ekipi tako ostajata neporaženi, a sta odprli vrata, da se jima približajo njihovi nasprotniki.

Uvodne minute srečanja so pripadle domačemu Bayernu, ki je na tekmi nosil posebni četrti dres v znamenju Oktoberfesta. Bavarci so prevlado izkoristili in povedli po podaji iz kota, ko je svoj četrti gol na četrti ligaški tekmi dosegel Harry Kane. A odgovor Bayerja je bil hiter in lekarnarji so prevzeli pobudo ter izenačili v 24. minuti. Lep zadetek iz prostega strela je dosegel Alex Grimaldo.

V drugem polčasu sta poskušali obe ekipi, a ponovno so povedli domačini. Leon Goretzka je nekaj minut pred koncem po lepem preigravanju in podaji Mathysa Tela žogo poslal v mrežo lekarnarjev. Kazalo je, da bodo tri točke ostale doma, ko je Bayer v sodnikovem podaljšku po posredovanju VAR prejel enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Exequiel Palacios.

V taboru Bayerna so bili nezadovoljni z odločitvami sodnika Daniela Schlagerja. Tako Thomas Tuchel kot Thomas Müller sta bila prepričana, da ne bi smel dosoditi enajstmetrovke.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več