[3137,2]
186664

Bavarski derbi postregel s točo zadetkov: Zmago kakopak odnesel Bayern (VIDEO)

11. 3. 2023, 18.06

Nogometaši Bayerna iz Münchna so pred dnevi v osmini finala lige prvakov izločili razvpiti francoski PSG, v današnji tekmi 24. kroga nemškega prvenstva pa so brez težav premagali lokalne tekmece iz Augsburga s 5:3.

Izbranci 35-letnega trenerja Juliana Nagelsmanna so vse dvome o zmagi v bavarskem obračunu razrešili v prvi polovici tekme. Bayern je kljub hitremu zaostanku – v tretji minuti je Augsburg v vodstvo popeljal Mergim Berisha – že v prvem polčasu dosegel kar štiri gole. Dvakrat je zadel Francoz Benjamin Pavard (19., 35.), po enkrat pa Portugalec Joao Cancelo (15.) in Leroy Sane (45.).

V drugem polčasu so padli še trije goli. Za gostitelje je zadel Kanadčan Alphonso Davies (74.), za goste pa se je med strelce ponovno vpisal Berisha (60.) po 11-metrovki, v samih izdihljajih tekme pa še Francoz Irvin Cardona.

Foto/Video: Šport TV