94210

Bartyjeva in Nadal z začetkom novega leta na vrhu

Avtor: Kenny Jan
6. 1. 2020, 12.53

Avstralska teniška igralka Ashleigh Barty, zmagovalka lanskega turnirja za grand slam v Parizu ter zaključnega turnirja WTA, in Španec Rafael Nadal leto 2020 začenjata na vrhu najnovejših teniških lestvic WTA in ATP. Med najboljšimi sicer ni prišlo do večjih sprememb, prav tako ne pri Slovencih.

Najboljša Slovenka ostaja Polona Hercog, ki je pridobila eno mesto in je 49. igralka sveta. Tamara Zidanšek je eno mesto izgubila in je na 64., Kaja Juvan ostaja na 126., Dalila Jakupović pa je na 181. mestu.

Bartyjevi na drugem mestu sledi Čehinja Karolina Pliškova, tretje in četrto mesto pa sta zamenjali Japonka Naomi Osaka, zdaj četrta, in Romunka Simona Halep.

Halepova je mesto pridobila, ne da bi igrala, zato ker je Osaka izgubila točke, ki jih je lani osvojila na turnirju v Brisbanu. Ta se je letos začel v ponedeljek, 6. 1., kar je teden pozneje kot lani.

Na moški lestvici ATP na prvih treh mestih ostajajo Nadal, Srb Novak Đoković in Švicar Roger Federer. Svoje mesto je obdržal tudi najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene, ki je 58. igralec sveta. Blaž Rola je na 143., Blaž Kavčič pa na 341. mestu.

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več