226755

Barcelona znova do naslova v ligi prvakinj

Avtor: Aljaž Pirnat
25. 5. 2024, 20.10

Igralke Barcelone so zmagovalke nogometne lige prvakinj. V finalu v Bilbau so branilke naslova z 2:0 (0:0) premagale Lyon, ki je z osmimi naslovi rekorder tekmovanja.

Barcelona je v polju prednjačila, imela precej več žogo v posesti, vendar si ekipi nista pripravili prav veliko zrelih priložnosti, Španke so sicer enkrat zatresle okvir vrat.

So pa igralke Barcelone izkoristile priložnost v 63. minuti, ko je zadela ena zvezdnic katalonske ekipe Aitana Bonmati, zadnja dobitnica zlate žoge. Dvakratna dobitnica tega priznanja Alexia Putellas, ki je vstopila v 92. minuti, je tri minute pozneje le še potrdila zmago.

Katalonke, ki so tretjič osvojile ligo prvakov, so ekipo Lyona premagale prvič, med drugim pa so je ji maščevale za finalna poraza v letih 2019 in 2022. Lyon je doživel sploh prvi poraz v tej sezoni lige prvakinj.

Barcelona je sezono končala kar s štirimi lovorikami, potem ko je dobila že ligo, pokal in superpokal.

Finale lige prvakinj je bil tudi zadnja tekma za oba trenerja. Sonia Bompastor se bo iz Lyona preselila k Chelseaju, kjer bo zamenjala Emmo Hayes, Barcin strateg Jonatan Giraldez pa bo prevzel Washington Spirit.

1

Euro se sploh še ni začel, Nemec s potezo na treningu navijače že spravil v ekstazo (VIDEO)...Več

2

Novi trener Zmajev za Šport TV: Proračun je pomemben faktor, ni pa odločilen (VIDEO)...Več

3

1

Šeško tik pred podpisom nove pogodbe...Več

2

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več