67679

Bam, Bum, Tresk… Celjani utišali Zagreb, ognjemet pa Červarja

Avtor: Šport TV
19. 11. 2018, 13.29

Sobotno in predvsem nedeljsko rokometno dogajanje je bilo za slovenske klube izjemno uspešno. Celjani so z 9 goli premagali Zagreb, Velenjčani so se s prve tekme zadnjega kroga kvalifiakcij pokala EHF vrnili s prednostjo, Krimovke so remizirale v Nemčiji. Žal so z nastopi v evropskem tekmovanju zaključile igralke Celja.

Osrednja tekma minulega tedna je bila odigrana v razprodanem Zlatorogu. Tomaž Ocvirk, trener Celja, je po sijajni predstavi pred domačim občinstvom zmago poklonil vsem sodelavcem, ki so se več tednov trudili na tribune Zlatoroga pritegniti čim več gledalcev. Z misijo 5555 so po dolgem času znova zapolnili dvorano.

Obisk tekem Celja je letos odličen. Na uvodu proti Skjernu je tekmo spremljalo 3567 gledalcev, proti Flensburgu jih je bilo nato 3300, Zaporožje je pritegnilo 3900 gledalcev, proti Zagrebu pa je uradna številka gledalcev posredovana s strani Mednarodne rokometne zveze 5600 gledalcev. Vodstvo celjske ekipe zdaj že pripravlja novo akcijo Misija 5555 – 2. del. Prodaja kart za obračun z Nantesom 2. decembra se je začela še pred koncem derbija.

”Celje je že nekdaj imelo sijajno občinstvo. Lepo je videti, da so se ljudje vrnili na tekme. Vzdušje je bilo sijajno, žal tako dobro, da je vplivalo tudi na moje igralce, ki so izgubili preveč žog,” je po tekmi povedal Lino Červar, trener Zagreba, ki je na novinarski konferenci po tekmi moral govoriti izjemno glasno. Nekateri navijači so pred dvorano namreč v trenutku izjave Lina Červarja porabili zalogo lanskoletnih pirotehničnih sredstev. Pokalo je in se bliskalo – tako je bilo tudi na sami tekmi.

Sprva sicer ni kazalo na tako dober večer celjskih rokometašev. Prvi polčas so domači zaključili s strelskim postom dolgim več kot 7 minut. Zagreb se je približal in ob polčasu zaostajal samo za gol. Zelo pomembno je bilo, da je Branko Vujović že v prvem napadu drugega polčasa uspel znova zadeti in povišal na 11:9. Še večjo vlogo pa je imel naposled Gregor Potočnik, nekdanji igralec Celja, v dresu Zagreba. Sprva je slovenski reprezentant sicer še zadel za 11:10, nato pa je zapravil ”zicer” iz protinapada za izenačenje. V naslednjih minutah se je razbranil še Klemen Ferlin in tekma je bila dobljena. Igra z dodatnim igralcem v napadu se Zagrebu ni obrestovala, saj so gostje izgubili zares veliko žog. V večini primerov so Celjani ukradene žoge pošiljali v prazno mrežo nasprotnika.

”To je moja največja zmaga doslej. Gledalci so pripravili neverjetno vzdušje. Sprva ga sicer še nisem dojel, a v zadnjih 10 minutah je tudi mene poneslo. Tekma je bila odločena in ob igrišču sem lahko začel uživati,” pa je na novinarski konferenci povedal Tomaž Ocvirk, ki je prejel tudi ogromno pohval s strani hrvaškega strokovnjaka na čelu Zagreba.

A kakor hitro je prišla zmaga proti Zagrebu, je sledilo tudi spoznanje, da v skupini B še nič ni odločeno. Nantes, Flensburg, Skjern, Celje, Zagreb in Zaporožje so znotraj DVEH točk. Že obračun proti Zaporožju v Ukrajini bo tako nova odločilna tekma letošnje sezone za slovenske prvake.

Tekma bo v nedeljo ob 16:55 na Šport TV 1!

Velenjčani bodo doma branili prednost

Morebiti odločilno tekmo 3. kroga kvalifikacij pokala EHF so medtem odigrali Velenjčani. Na tekmi v Španiji proti Granollersu so slavili s 25:24. Šlo je za odlično kolektivno igro velenjskih Os v kateri je znova izstopal reprezentant Matic Verdinek (5 golov) svoje pa so pristavili še Ibrahim Haseljić, David Miklavčič in Aleks ter Miha Kavčič (vsi s 4 goli).

Po porazu na slovenskem derbiju s Celjem (3. oktober), Velenjčani igrajo sijajno. V dobrem mesecu so izgubili le še na tekmi na Poljskem, kjer pa jim poraz v 2. krogu kvalifikacij pokala EHF ni preprečil napredovanja.

Po številnih kadrovskih menjavah na začetku sezone je očitno tudi v črno-rumenem okolju prišlo do kemije med igralci.

Povratna tekma proti španskemu Granollersu bo to nedeljo s prenosom na Šport TV 1 – takoj po tekmi Celja!.

Krimovke v drugi del s 3 točkami

Ljubljanske rokometašice so si napredovanje v drugi del letošnje sezone Lige prvakinj zagotovile že po štirih krogih. Vprašanje pred zadnjo tekmo skupinskega dela je bilo zgolj eno – Ali bodo Krimovke prenesle 2 ali 3 točke?

Naposled so se slovenske državne prvakinje z gostovanja v Nemčiji vrnile s točko, ki jim prinaša več točk v nadaljevanju sezone. Uroš Bregar je lahko še kako zadovoljen s predstavo svojih varovank v zadnjem mesecu, saj so Tigrice izgubile zgolj na dveh obračunih proti evropskim prvakinjam. Proti Podravki in Thüringenu so remizirale v gosteh in slavile doma.

V novo ustanovljeni skupini bodo zdaj igrale po tri najboljše ekipe iz skupine C (Krim, Györ, Thüringen) in tri najboljše iz skupine D (Ferencvaros, Kristiansand, CSM Bucureti). Trenutno Krim zaseda 4. mesto v skupini z omenjenimi 3 točkami. Na vrhu je Györ z 8, CSM jih ima 6, Kristiansand 4, Ferencvaros in Thüringen pa 2 oziroma 1.

Za preboj v četrtfinale bodo Ljubljančanke morale nadaljevati z dobrimi predstavami v letošnji sezoni. Za pripravo na igralke iz Bukarešte (Omoregie, Lekić, Lazović, Cvijić,…), madžarske podprvakinje in norveške prvakinje bo dovolj časa. Sezona se nadaljuje konec januarja.

Celjanke končale z nastopi

V evropski konkurenci so igrale tudi Celjanke. V tretjem krogu kvalifikacij pokala Challange so izpadle proti švedski ekipi Boden. Na prvi tekmi so Celjanke še držale korak s Skandinavkami (27:27), na drugi tekmi je nato Švedinjam uspelo več (39:28). Obe tekmi sta bili odigrani na Švedskem.