Reprezentanca Azerbajdžana je v domačem Bakuju po visoki zmagi nad Madžarsko (4:2) prišla do naziva svetovnih prvakov v malem nogometu.
Reprezentanca Azerbajdžana se veseli naslova svetovnih prvakov v malem nogometu, po tem ko je v Bakuju pred domačimi navijači v finalu s 4:1 premagala zasedbo Madžarske. Novopečeni prvaki so povedli že v 2. minuti, ko je bil natančen Tamkin Khalilzade, le nekaj minut kasneje sta zadela še Mahammad Khalilov in Ravan Karimov in poskrbela, da so imeli gostitelji turnirja že po manj kot 10 minutah tri gole prednosti. V 11. minuti je za Madžarsko znižal Zsombor Kövesi, a je v 29. minuti znova udaril Karimov in znova prednost zvišal na tri. V zadnji minuti obračuna je za naše vzhodne sosede zadel še Bence Lovász, a žal prepozno.
Azerbajdžan se tako veseli svojega prvega naslova svetovnih prvakov v zgodovini. Drugo mesto so zasedli Madžari, tretji so bili Srbi, četrti pa Črnogorci.
VIDEO: Zadetki prvega polčasa finala svetovnega prvenstva v malem nogometu
Video is not available for your country.
VIDEO: Zadetki drugega polčasa finala svetovnega prvenstva v malem nogometu
Video is not available for your country.
Foto & video: ŠTV