single
[38]
103273

Avstraliji se na stadione vračajo gledalci

Avtor: Gregor Kovačič
9. 6. 2020, 11.27

Tudi v Avstraliji se ta teden na stadione vračajo gledalci. Po prekinitvi lige Australian Rules football zaradi pandemije koronavirusa, se bo tekmovanje nadaljevalo že ta konec tedna, tudi z omejenim številom navijačev, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Mestni derbi med ekipama Port Adelaide in Adelaide bo v živo lahko na tribunah spremljalo 2000 ljudi in 240 v zasebnih ložah, kar je največja množica navijačev v športu v Avstraliji po več mesecih.

Seveda gre le za skromen korak k normalizaciji razmer v športu, saj stadion Adelaide Oval sicer sprejme 53.000 ljudi.

Premier Južne Avstralije Steven Marshall je v zvezi s tem že napovedal, da bo število navijačev na tribunah počasi raslo, seveda pa je v tem trenutku še vedno na prvem mestu varnost, zato so številke še zelo omejene. Kar pa je zanj najpomembneje: “Football in navijači so nazaj.”

Že v ponedeljek so stadione za navijače odprli na bližnji Novi Zelandiji.

Foto: Šport TV

Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Matej Rožič Mavrič: “Želimo narediti korak naprej v razvoju in verjamem, da nam bo uspelo” (VIDEO)...Več

2

Sara Gradišek: “Pripravljamo se za nekaj več, temu primerna je tudi vnema na treningih” (VIDEO)...Več

3

Evropska katastrofa Kopra: Ferci slavili po drami z enajstmetrovkami (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več