single
[38]
90203

Ashleigh Barty osvojila zaključni turnir v Shenzhenu

Avtor: Marko Premrl
3. 11. 2019, 16.30

Avstralska teniška igralka Ashleigh Barty je zmagovalka zaključnega turnirja sezone WTA v kitajskem Shenzhenu z nagradnim skladom 14 milijonov dolarjev. Prva igralka na ženski jakostni lestvici je v današnjem velikem finalu po uri in 28 minutah premagala Ukrajinko Jelino Svitolino s 6:4 in 6:3.

Bartyjeva je za današnjo zmago prejela ček v višini 4,7 milijona dolarjev in postala druga Avstralka, ki je zmagala na zaključnem turnirju. Pred njo se je tovrstnega uspeha veselila Evonne Goolagong Cawley davnega leta 1976.

Letošnja zmagovalka odprtega prvenstva Francije v Parizu je v polfinalu po hudem boju ukanila Čehinjo Karolino Pliškovo, v skupinskem delu pa je bila boljša od Švicarke Belinde Benčič in Čehinje Petre Kvitove, izgubila pa je proti Nizozemki Kiki Bertens.

Avstralka je po današnji zmagi nad lansko zmagovalko zaključnega turnirja iz Singapurja dosegla 56. zmago v tej sezoni.

* Izid:
– Shenzhen, finale WTA (14 milijonov dolarjev):
– finale:
Ashleigh Barty (Avs/1) – Jelina Svitolina (Ukr/8) 6:4, 6:3.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Arnol potegnil črto pod uspešno sezono: “Naš način igre je tisti, ki je naredil razliko” (VIDEO)...Več

2

Bessone kljub klavrni sezoni ostaja optimističen za prihodnost: “Olimpijo bomo vrnili na vrh” (VIDEO)...Več

3

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več