[4]
97775

Anže Kopitar s kralji presenetil Pittsburgh

27. 2. 2020, 07.53

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je z Los Angeles Kings na domačem ledu premagal Pittsburgh Penguins z 2:1 v severnoameriški hokejski ligi NHL. S tem so kralji prekinili niz dveh porazov, a ostajajo na zadnjem mestu zahodne konference.

Po 23. zmagi v sezoni na 64 tekmah so zbrali 52 točk, za kalifornijskimi rivali iz San Joseja na predzadnjem mestu zaostajajo še štiri točke. Končnica je za Hrušičana in kralje že nekaj časa nedosegljiva, vseeno pa so v Staples Centru ugnali trenutno drugouvrščeno moštvo metropolitanske divizije.

Kralje je že v tretji minuti v vodstvo popeljal Blake Lizotte, ob koncu druge tretjine pa je vodstvo povišal Trevor Lewis po podaji Lizotta, sicer najboljšega posamzenika obračuna. Moštvo iz Los Angelesa je sicer na vrata Tristana Jarryja sprožila le 22 strelov, pingvini pa 37 proti Calvinu Petersenu. Le eden od teh ploščkov pa je našel pot v mrežo, ko je končni izid postavil Bryan Rust v 47. minuti za četrti zaporedni poraz petkratnih prvakov lige NHL.

Dvaintridesetletni kapetan Los Angelesa je na ledu preživel kar 24 minut in 28 sekund in na vrata Pittsburgha sprožil dva strela. Ostal je brez točk, s čimer ostaja pri skupno 56 v sezoni, kar ga uvršča na 37. mesto lestvice strelcev.

Najboljši med vsemi je letos Nemec Leon Draisaitl (99 točk), ki je imel priložnost, da doseže stotico, a je njegovo moštvo Edmonton Oilers ostalo praznih rok v Las Vegasu. Tamkajšnji zlati vitezi so slavili s 3:0 in dosegli sedmo zaporedno zmago. Na vrhu pacifiške divizije imajo zdaj štiri točke prednosti pred Vancouvrom.

Na tretji tekmi večera je Colorado na domačem ledu ugnal Buffalo s 3:2. Odločilni zadetek je osem minut pred koncem dosegel J.T. Compher. Colorado je z zmago znova drugo najboljše moštvo zahodne konference z 81. Tri več ima le vodilni St. Louis.