[4]
71662

Anže Kopitar pomagal kraljem do preobrata in zmage

22. 1. 2019, 08.29

Hokejisti Los Angeles Kings se bodo nekoliko mirneje odpravili na enajstdnevni tekmovalni premor, potem ko so v severnoameriški ligi NHL na domačem ledu po preobratu s 4:3 premagali St. Louis Blues. Vratar Jonathan Quick je zaustavil 33 strelov, z golom, svojim 12. to sezono, ter podajo se je izkazal tudi kapetan kraljev, Anže Kopitar.

Quick je v Staples Cnetru prišel do svoje 302. zmage v karieri, s čimer je četrti najboljši med ameriškimi vratarji. “Gre za simpatičen mejnik, a v resnici mi le skušamo spet ujeti svoj ritem in se vrniti v bitko za končnico,” je po tekmi dejal Quick.

Kralji so v soboto kar z 1:7 izgubili proti Colorado Avalanche, v prvi tretjini pa so proti St. Louisu zaostajali z 0:2. Tekmo so izenačili pri 3:3, preden jih je sredi tretje tretjine branilec Paul LaDue popeljal v vodstvo.

Kralji so prvič po 28. oktobra lani prišli do zmage, potem ko so med tekmo zaostajali za dva zadetka.

“Morda nam ni uspel takšen začetek, kot smo si ga želeli, a smo udarili nazaj in si priborili zmago,” je po tekmi dejal Kopitar, ki je k zmagi prispeval zadetek in podajo, še petič zapored pa je proti St. Louis Blues dosegel vsaj točko.

“Četudi smo v prvi tretjini zaostajali, smo si vseeno priigrali kar nekaj priložnosti, le ni nam jih uspelo izkoristiti. A verjeli smo vase, vztrajali in uspelo nam je delo opraviti do konca,” je še dejal slovenski zvezdnik lige NHL.

Tudi Tyler Toffoli je k zmagi prispeval gol in podajo, z dvema podajama se je pri kraljih izkazal tudi Brendan Leipsic.

Za goste, ki so pred tem dobili sedem od 11 tekem v gosteh, so zadeli Mackenzie MacEachern, Oskar Sundqvist in Ryan O’Reilly.

Kralji bodo zdaj počivali do 2. februarja, vmes bo premor za tekmo zvezd All-Star, nov cikel šestih zaporednih gostovanj pa bodo začeli v New Yorku, ko bodo gostovali pri Islanders.