[38]
71109

Andy Murray v solzah končal (verjetno) zadnji uradni dvoboj v karieri

14. 1. 2019, 13.39

Britanski teniški igralec Andy Murray je po epskem dvoboju prvega kroga s Špancem Robertom Bautisto Agutom že končal nastope na svojem zadnjem odprtem prvenstvu Avstralije. Dvaindvajseti nosilec je po petih nizih s 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:7 (4), 6:2 premagal nekdanjega prvega igralca sveta Murrayja, ki so ga poškodbe potisnile na 230. mesto lestvice.

Nekdanja številka 1 moškega tenisa, ki je pred dnevi zaradi številnih poškodb napovedal, da zadnjič v karieri nastopa v Melbournu, po veliki borbi z Agutom ni skrival solz.

Murrayju se je po zaostanku z 0:2 v nizih uspelo vrniti v igro na 2:2, po več kot štirih urah igre pa mu ni uspelo zrežirati popolnega preobrata, da bi nadaljeval turnir, na katerem je petkrat zaigral v finalu.

To je bil obenem bržkone zadnji uradni dvoboj 31-letnega Škota, ki je v petek napovedal skorajšnji konec kariere.

Zmagovalec treh turnirjev za veliki slam je lani na OP Avstralije odpovedal nastop in šel na operacijo, tako da se je vrnil šele junija v Londonu. Nato je nastopil le na štirih turnirjih, preden je septembra predčasno končal sezono v Shenzhenu, da bi se osredotočil na okrevanje in vrnitev po poškodbi.

A minuli teden je izpadel v drugem krogu Brisbana. “Mislim, da bo odprto prvenstvo Avstralije moj zadnji turnir,” je dejal Murray: “Igral bom. Še vedno lahko igram tenis, ne sicer na ravni, s katero bi bil zadovoljen. Bolečine so enostavno premočne, tako ne gre več naprej.”