single
[13]
120171

Anamarija Lampič in Eva Urevc bronasti na ekipni tekmi na SP v Oberstdorfu

Avtor: Marko Premrl
28. 2. 2021, 15.53

Najboljša slovenska športnica lanskega leta Anamarija Lampič in Eva Urevc sta v finalu ekipne tekme v smučarskem teku na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu osvojili bronasto medaljo. Zmagali sta Švedinji Maja Dahlqvist in Jonna Sundling, drugi sta bili Švicarki Nadine Fähndrich in Laurien van der Graaff (+0,95), Slovenki sta zaostali 3,46 sekunde.

Lampičeva, ki je že pred SP osvojila mali kristalni globus za zmage v sprintih svetovnega pokala sezone, je v četrtek prišla do brona v posamičnem sprintu, na ekipnem pa je bila že srebrna s Katjo Višnar na SP pred dvema letoma v Seefeldu. Obenem je bila to že peta slovenska medalja na letošnjem SP v Nemčiji.

Slovenska smučarska tekača Janez Lampič in Vili Črv sta ostala brez finala po desetem mestu v svoji kvalifikacijski skupini.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Kot iz nočne more: Gostje v borbi za obstanek v sodnikovem dodatku na Allianz Areni zapravili zmago (VIDEO)...Več

2

Angleško-evropski obračun dveh nekdanjih prvakov: ”To mesto predstavlja vse, česar smo bili deležni od povratka v PL” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Schalke po norem preobratu na pragu povratka v Bundesligo...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Padla je odločitev: Maribor prekinil z Dudićem...Več

2

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več