Rocco Comisso, Italijanski mogotec, ki je svoj imperij zgradil v ZDA, se v zadnjih dneh poteguje za nakup Milana. Kitajsko vodstvo ga je že nekajkrat izigralo in odstopilo od pogajanj. Ko se je zdelo, da bo tokrat posel zaključen, je sledil nov udarec.

“Ne vidim nikakršnih možnosti, da bi izpeljali posel. Vodstvo Milana kluba trenutno ne želi prodati,” je v uradni izjavi povedal sicer tudi lastnik nekdaj najboljšega ameriškega nogometnega kluba NY Cosmos.
Vse do današnje noči Commisso ni dal uradnih izjav, ker z njimi ni želel ustaviti pogajanj, zdaj je očitno dvignil belo zastavo. Kitajsko vodstvo je dobilo na mizo ponudbo v višini nekaj več kot 500 milijonov evrov, okvirno toliko, kot so sami plačali za nakup pred približno enim letos, s tem, da so prevzeli še 200 milijonov evrov dolga.
Odstop od pogajanj je slab znak za klub, ki je računal na novo vodstvo pred pritožbo na TAS v zvezi z enoletno izključitvijo iz evropskih tekmovanj.
Foto: Šport TV