[2]
81489

Američanke s 13 zadetki postavile nov rekord svetovnih prvenstev

12. 6. 2019, 14.19

Nogometašice ZDA so obrambo naslova na svetovnem prvenstvu v Francije začele z rekordno zmago 13:0 proti Tajski. S tem so presegle dosedanjo rekordno znamko Nemčije, ki je 2007 premagala Argentino z 11:0, Alex Morgan pa se je s petimi zadetki izenačila z rojakinjo Michelle Akers na vrhu lestvice večkratnih strelk na eni tekmi svetovnih prvenstev.

Američanke, sicer trikratne svetovne prvakinje, so v drugem polčasu dosegle kar deset golov, njihovo zmago pa si je na stadionu v Reimsu ogledalo 18.000 gledalcev.

Na preostalih dveh tekmah so evropske prvakinje Nizozemke z zadetkom v sodnikovem podaljšku premagale Novo Zelandijo z 1:0, Švedinje pa so po 40 minutni prekinitvi tekme zaradi hude nevihte v Rennesu ugnale Čile z 2:0.

Danes ob 15. uri se bosta pomerili Nigerija in Južna Koreja, ob 18.00 sledi Nemčija – Španija, v večerni tekmi pa bodo gostiteljice svetovnega prvenstva v Nici gostile Norveško.