[4]
119420

Alpska liga: dvoboj prvega proti zadnjemu

19. 2. 2021, 09.07

V 29. krogu letošnje izvedbe Alpske lige se bosta pomerila Olimpija in Linz. Gre za dvoboj trenutno prvo- in zadnjeuvrščene ekipe, tekmo pa si boste lahko ogledali v soboto, ob 17.20, samo na programu Š1.

Hokejisti Olimpije se še naprej oklepajo prvega mesta alpske lige, močno pa jim za ovratnik dihajo rivali z Jesenic, ki imajo ob 2 odigranih tekmah manj zgolj 2 točki zaostanka.

Hokejisti iz slovenske prestolnice so znova ujeli zmagovalni ritem. Po porazu proti Cortini v začetku februarja so nanizali tri zaporedne zmage, padli so Feldkirch, Fassa in Linz, proti kateremu bodo varovanci Raima Summanena tako odigrali že drugo tekmo v razmaku nekaj dni.

Steel Wings Linz je zanesljivo na repu razpredelnice, saj je v letošnji sezoni zbral pičli dve točki in v alpski ligi še ne pozna zmage.

Na prvem medsebojnem obračunu v četrtek je Olimpija sicer z visokim rezultatom 7:2 ugnala svojega nasprotnika, vendar se je predvsem v prvi in drugi tretjini zelo mučila, da je prišla do zadetkov.

V prvi tretjini je Olimpijo najprej v vodstvo popeljal povratnik v ekipo zelenih Luka Vidmar, že čez nekaj minut pa je izid poravnal Kanadčan v vrstah Linza Curtis Douglas. Olimpija je do novega vodstva prišla proti koncu druge tretjine, ko je bil uspešen Gal Koren, v zadnji tretjini pa so se Ljubljančani povsem razigrali in domači zasedbi nasuli še 5 golov. Še enkrat je bil uspešen Koren, enega sta dodala še Pance in Zorko, dva zadetka pa je prispeval še en povratnik Žiga Pešut. Za Linz je drugi gol na tekmi dosegel še en Kanadčan, in sicer David Norris.

Kdo bo uspešnejši tokrat, preverite v soboto, ob 17.20, samo na programu Š1. Vabljeni v družbo prvakov!

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več