single
[2759]
129678
sport_tv_logo_navigation_mini.png

Allianz Arena na tekmi proti Madžarski v mavričnih barvah?

Avtor: Šport TV
20. 6. 2021, 11.39

Mestni svet Münchna je organizatorje tekme evropskega nogometnega prvenstva med Nemčijo in Madžarsko pozval, da za obračun Allianz Areno osvetlijo v mavrične barve in s tem izrazijo nestrinjanje z madžarsko vlado, ki je prejšnji teden sprejela zakon, s katerim naj omejila informacijske pravice mladih glede homoseksualnosti in transseksualnosti.

Stadion ima zunanjo plast, ki jo je mogoče osvetliti v določenih barvah, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

“Bavarska prestolnica se zavzema za raznolikost, strpnost in resnično enakost v športu in v družbi kot celoti,” je v sporočilu zapisal mestni svet in pozval župana Dieterja Reiterja naj lobira pri Evropski nogometni zvezi (Uefa), da se bo münchenski stadion zasvetil v mavričnih barvah.

Združenje lezbijk in gejev iz Nemčije (LSVD) je to idejo že pozdravilo, pohvalilo pa je tudi vratarja nemške reprezentance Manuela Neuerja, ki je že na svoji prvi tekmi v skupini nosil mavrični kapetanski trak.

Vir: STA
Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

Zaradi vdora navijačev prekinjen in odpovedan tudi praški veliki derbi (VIDEO)...Več

2

Pri Olimpiji močno obsodili navijaško početje, ki je predčasno prekinilo večni derbi: “To je popolnoma neprimerno, lahko bi oslepel!”...Več

3

Pirih po kaosu v Ljudskem vrtu: “Takšni dogodki ne sodijo na nogometna igrišča”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Padla je odločitev: Maribor prekinil z Dudićem...Več

2

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več