213899

ACH Volley znova klonil proti Trentinu

Avtor: Lamin Diallo
10. 1. 2024, 20.43

Odbojkarji ACH Volleyja so v 5. krogu lige prvakov v Tivoliju izgubili proti Itas Trentinu z 0:3 (-30, -16, -18).

Odbojkarji ACH Volleyja so se v ligi prvakov od svojih navijačev pričakovano poslovili s porazom. V Tivoliju jih je ugnal italijanski prvak Itas Trentino, ki je s tem potrdil prvo mesto v skupini B, Ljubljančani pa so po petih tekmah še vedno brez osvojene točke. Zadnjo možnost zanjo bodo imeli čez en teden, ko bodo gostovali pri Toursu.

Italijanska ekipa, pri kateri je dobro tekmo odigral slovenski reprezentant Jan Kozamernik, je Ljubljančane premagala še drugič v sezoni. Slovenski prvaki so se jim v Trentinu dobro upirali, tudi tokrat so jim bili na trenutke enakovredni. Toda kakovostna razlika je bila tudi tokrat prevelika, da bi lahko prišlo do presenečenja in prvega poraza italijanske ekipe, ki za razliko od prve tekme ni izgubila niza.

Varovanci Radovana Gačiča, igrali so z novincem na mestu organizatorja igre, Srbom Ivanom Markovičem, so bili tekmecem še najbližje v prvem nizu, v katerem so imeli tudi tri zaključne žoge za zmago, nato pa izgubili po maratonskem boju s 30:32. Pred tem so najprej že na začetku zaostali za pet točk, nato pa tekmece ujeli in celo vodili 19:17. Prvo zaključno žogo so imeli gosti, a nato se je priložnost ponudila gostiteljem. A niso izkoristili niti ene od treh, kar je z blokom na koncu kaznoval odličen italijanski reprezentančni podajalec Riccardo Sbertoli.

Ta je skozi vso tekmo odlično razigraval soigralce, ki so se spretno izogibali bloku, ljubljanska srednja blokerja sta bila povsem nemočna pri napadih italijanskih napadalcev. V drugem nizu je bil italijanski napad kar 81 odstoten, posledica italijanske premoči je bila le 16 osvojenih točk domačih. Začetek tretjega niza je spet dajal več upanja Slovencem, ki pa so tekmecem po izidu 7:7 dopustili serijo štirih zaporednih točk, od takrat pa se kljub borbenosti niso več nevarneje približali, še več, z novo serijo štirih prejetih so še dodatno zaostali.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil z 18 točkami ljubljanski korektor Nikola Gjorgiev, pri Italijanih, ki so igrali brez zvezdnika Alessandra Michieletta, jih je 15 dosegel reprezentant Daniele Lavia. Statistika kaže, da so bili gosti boljši v vseh elementih, najbolj pa v oči bode razmerje blokov, to je bilo kar 12:2 v korist favoritov.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več