[6]
72385

ACH Volley brez resnih možnosti v Rusiji

31. 1. 2019, 20.26

Odbojkarji ACH so v četrtem krogu lige prvakov še četrtič izgubili. V Moskvi, kjer jih je gostil Zenit iz St. Peterburga, prvi favorit skupine C, niso imeli pravih možnosti, gostitelji so zmagali s 3:0 (19, 22, 19). S tem se Ljubljančani tudi uradno poslovili od možnosti, da bi se uvrstili v izločilne boje.

Slovenski prvaki v dvorani Dinama iz Moskve, ki bo med vikendom gostil Zenit, zato se je slednji odločil, da z Ljubljančani odigra kar v ruski prestolnici, niso igrali slabo, pokazali so precej boljšo igro, kot jo kažejo v prvenstvu in srednjeevropski ligi, a je bilo to premalo za bogato rusko ekipo s številnimi zvezdniki svetovne odbojke. Ti so na začetku nizov tekmecem še dovolili dihati, ko pa je bilo treba, so s servisi in blokom naredili razliko, ki je zadostovala za uspeh.

Varovanci Andreja Urnauta so za razliko od prejšnjih tekem začeli dobro, bili zvenečim tekmecem povsem enakovredni. Z asom Andrije Vilimanovića so pri izidu 15:16 zadnjič vodili, nato pa je bila za njih usodna serija odličnih servisov Sergej Atipkina. To je začel z asom, nato pa mu je precej pomagal tudi blok, Rusi so dosegli šest zaporednih točk, povedli z 21:16. Napaka Petra Dirlića za šest točk razlike je dokončno razblinila upanje gostov, Zenit je niz dobil s 25:19.

V drugem nizu so bili Ljubljančani še dlje povsem blizu tekmecem, ki so sredi niza sicer povedli s 16:13, toda oranžni zmaji so zaustavili njihov nalet. Z blokom Matica Videčnika so povedli z 19:18, nato pa je stvari v svoje roke prevzel najboljši domači igralec, nemški reprezentant Georg Grozer, njegovi napadi so bili zanesljivi, Zenit je povedel z 21:19, drugi niz pa si je pridobil z blokom Joriju Manthi za 24:21. Timofij Polujan je nato z napako vodstvo Rusov z 2:0 še potrdil.

Domači so še najlažje prišli do zmage v tretjem nizu, ko so si hitro priigrali prednost, z zanesljivim napadom so jo brez težav držali do konca.

Grozer je bil z 19 točkami, dosegel je tudi tri ase, najučinkovitejši igralec tekme, Oreol Camejo jih je dosegel 16, štiri z bloki. Pri Ljubljančanih sta devet točk dosegla Jan Pokeršnik ter Đirlić, Videčnik je tri točke prispeval z blokom.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo odigrali 14. februarja, ko bodo gostili nemški Friedrichshafen.