[6]
219398

ACH dobil zadnji derbi pred končnico

2. 3. 2024, 20.39

Odbojkarji ACH Volleyja so v derbiju devetega kroga drugega dela državnega prvenstva v Ljubljani premagali Calcit Volley s 3:1 (23, 17, -22, 16) in si s tem krog pred koncem že zagotovili prvo mesto pred končnico. Pred drugouvrščenimi Kamničani imajo namreč nedosegljive štiri točke prednosti.

Pred tokratnim obračunom so imeli Kamničani boljši izkupiček na medsebojnih tekmah. Branilce naslova so v domači dvorani dvakrat premagali s 3:0, v Tivoliju pa izgubili z 2:3. A v Ljubljano na zadnjo tekmo niso dopotovali v najboljši formi, kar se je videlo tudi na igrišču.

V prvem nizu so se Ljubljančanom, pri katerih sta tokrat na sprejemalskih mestih zaigrala izkušeni Alen Šket in mladi Klemen Šen, dobro upirali, ekipi sta izmenjevali v vodstvu, pri izidu 23:23 je bil niz povsem odprt. Da se je tekma obrnila v korist Ljubljančanov je poskrbel Šen, ki je najprej dosegel točko z napadom, nato pa zaključno žogo izkoristil z asom.

Izenačen boj se je nadaljeval v drugem nizu vse do izida 13:13. Nato pa je s servisi spet zablestel Šen, bil je najzaslužnejši za osem zaporednih točk svoje ekipe, dve je z asom poskrbel sam.

Končnico izenačenega četrtega niza pa so vendarle dobili gosti. Po zaostanku 21:22 so po servisih Uroša Planinšiča prišli do štirih točk zapovrstjo, s tem pa podaljšali tekmo. A ne za toliko, kot bi si sami želeli. V nadaljevanju so namreč pobudo predvsem zaradi dobrih servisov Šketa spet prevzeli domači, ki do konca niso imeli več nikakršnih težav.