[3]
88500

ABA Liga: Zmaji v Beogradu bruhali ogenj

4. 10. 2019, 22.05

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige Aba v gosteh premagali Mego Bemax s 87:63 (16:8, 41:32, 61:49).

Trener Ljubljančanov Slaven Rimac je pred tekmo opozarjal na utrujenost, saj je bila to že peta tekma Olimpije v sedmih dneh, a se jim to ni poznalo. Sezono v regionalni ligi so odprli z zmago v Beogradu, odločilno prednost pa so si priigrali v tretji četrtini.

Ljubljančani, ki so zadeli kar 15 trojk, so prevladovali praktično celo tekmo, domači so vodili le pri izidu 2:0. Že v prvi četrtini so si gosti priigrali deset točk prednosti, kar je gostiteljem vmes še uspelo izničiti, kljub temu pa je Olimpija na polčas nesla devet točk naskoka.

Odločilni trenutki so nastopili v tretji četrtini, s trojko Marka Simonovića so gosti tri minute pred koncem tretjega dela igre pobegnili na 59:42. To je bila dovolj velika prednost, da so tudi v zadnji četrtini Ljubljančani imeli bolj ali manj vse pod nadzorom. Še več, v zadnjih minutah so prednost še povečali, tudi na 26 točk.

Pri zmagovalcih je prednjačil Simonović s 24 točkami, Codi Miller-McIntyre pa je 13 točkam dodal deset skokov. Zanimivo, pri poražencih je bil tudi strelsko najboljši Marko Simonović, zbral je 12 točk. Jurij Macura je igral dobrih pet minut in pol ter zbral dva skoka in blokado.

Ljubljančani bodo v 2. krogu 13. oktobra gostili Cibono.