single
[2]
94918

Afriški nogometni pokal narodov znova pozimi

Avtor: Marko Premrl
15. 1. 2020, 19.55

Afriški nogometni pokal narodov bo znova pozimi, saj bodo naslednji turnir najboljših reprezentanc črne celine leta 2021 pripravili od 9. januarja do 6. februarja v Kamerunu, so sporočili organizatorji tega prvenstva.

Prejšnje afriško prvenstvo je bilo junija in julija lani v Egiptu, ko je prvič sodelovalo 24 ekip, turnir pa so prestavili z začetka leta predvsem zaradi evropskih tekmovanj, v katerih nastopajo številni afriški zvezdniki.

A so bile v deželi faraonov tedaj temperature tako visoke, da so se številne ekipe pritoževale zaradi vremenskih razmer. Prav predvidevanja, da bi bile lahko podobne tudi v Kamerunu leta 2021, če bi bilo prvenstvo poleti, so bile razlog, da so prvenstvo prestavili na začetek leta, kar so storili po posvetovanjih z meteorologi, predstavniki igralcev in trenerjev.

Sprememba termina afriškega pokala narodovo v Kamerunu gre na roko tudi Mednarodni nogometni zvezi, ki bo prvo klubsko svetovno prvenstvo s 24 ekipami pripravila na Kitajskem junija in julija 2021.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Zaradi vdora navijačev prekinjen in odpovedan tudi praški veliki derbi (VIDEO)...Več

2

Pri Olimpiji močno obsodili navijaško početje, ki je predčasno prekinilo večni derbi: “To je popolnoma neprimerno, lahko bi oslepel!”...Več

3

Pirih po kaosu v Ljudskem vrtu: “Takšni dogodki ne sodijo na nogometna igrišča”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Padla je odločitev: Maribor prekinil z Dudićem...Več

2

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več