single
[5]
94692

Slovenci ugnali Švede

Avtor: Marko Premrl
12. 1. 2020, 20.28

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v drugem krogu evropskega prvenstva na Norveškem in Švedskem ter v Avstriji danes v Göteborgu premagala Švedsko z 21:19 (10:9). Slovenija se bo v zadnjem krogu skupine F v torek, 14. januarja, ob 18.15 pomerila s Švico.

Izbranci švedskega strokovnjaka na slovenski klopi Ljubomirja Vranješa so dosegli drugo zmago na letošnjem zaključnem turnirju. Po petkovi zmagi nad Poljaki so rokometno mero vzeli še Švedom, navkljub drugi zmagi pa še vedno nimajo zagotovljenega mesta v drugem delu tekmovanja.

Z osvojeno točko na torkovi zadnji tekmi s Švicarji se bodo zagotovo uvrstili v Malmö, v primeru poraza – ter ob zmagi Švedske nad Poljsko – pa bodo imele Slovenija, Švedska in Švica enako število točk, tako da bo odločala razlika v golih na medsebojnih tekmah.

V slovenski reprezentanci je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Jure Dolenec s sedmimi goli, Dean Bombač je prispeval pet zadetkov.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Rakete Eurobasket končale z zasluženo zmago (VIDEO)...Več

2

Ajša Sivka: Sploh še nisem uspela dojeti vsega (VIDEO)...Več

3

Simao: “Priprave nam omogočajo, da se spoznamo in povežemo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več