single
[9]
91767

Hamilton s prvega mesta v Abu Dabiju

Avtor: Gregor Kovačič
30. 11. 2019, 15.59

Svetovni prvak v formuli 1, Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), bo na nedeljski, zadnji dirki svetovnega prvenstva za VN Abu Dabija začel s prvega startnega mesta, potem ko je bil najboljši v današnjih kvalifikacijah. Za slabi dve desetinski sekunde je prehitel moštvenega kolega, Finca Valtterija Bottasa.

Red Bullov Nizozemec Max Verstappen je bil v kvalifikacijah tretji, a bo začel iz prve vrste, saj je Bottas zamenjal motor in bo posledično začel iz ozadja.

Kvalifikacije sta sicer na četrtem in petem mestu končala Ferrarijeva Charles Leclerc in Sebastian Vettel.

Hamilton si je “pole position” privozil prvič po desetih dirkah. Skupno jih ima 88. Tako Hamilton kot njegova ekipa sta si že zagotovila posamični in konstruktorski naslov prvaka.

Foto: Šport TV

Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Analiza ŠTV: Maribor še vedno ne ponuja napadalnih variant, preveč je prepuščeno naključjem! (VIDEO)...Več

2

Pri Mariboru puško že vrgli v koruzo: “Da Celjani ne bi postali prvaki, bi se moral zgoditi mali čudež”...Več

3

Celjani po evrogolu Nieta dobili štajerski derbi in napravili ogromen korak proti naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser v Andaluziji po sijajni drugi vožnji do prvih stopničk z Yamaho, Lucas Coenen razred zase (VIDEO)...Več

2

Liverpool zapušča največji vseh časov?...Več

3

Slovenski kadeti napolnili mrežo severnomakedonskih vrstnikov (VIDEO)...Več