single
[8]
86021

Olimpijski prvak Rudisha udeležen v prometni nesreči

Avtor: Marko Premrl
25. 8. 2019, 18.25

Kenijski atlet David Rudisha, svetovni rekorder na 800 m, je bil v nedeljo udeležen v prometni nesreči, a jo je odnesel le z manjšimi poškodbami. Na cesti Nairobi-Kisumi je njegovemu avtomobilu razneslo gumo in potem se je zaletel v avtobus.

Policija je sporočila, da je bil dvakratni olimpijski prvak na poti domov, ko mu je razneslo gumo in se je zaletel v avtobus. Policija je dodala še, da so Rudisho odpeljali v bolnišnico, kjer je pregled pokazal, da ni utrpel nobenih zlomov. Zdravniki so ga napotili domov in mu predpisali počitek.

Rudisha, ki je svetovni rekord na 800 m 1:40,91 postavil na OI 2012, zadnji dve leti ni tekmoval zaradi poškodb hrbta in kolena.

Francoska tiskovna agencija AFP sicer poroča, da je Rudisha začel z lahkotnimi treningi, saj si želi nastopiti prihodnje leto na igrah v Tokiu.

Kot aktualni prvak ima 30-letnik pravico nastopa na SP prihodnji mesec v Dohi, a do takrat najverjetneje ne bo pripravljen.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Gajser se letos ne sestavi, Herlingsu pa je pustil odličen motor (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: Jan Pancar si zasluži tovarniško ekipo, a obstaja velika težava...Več

3

Ponesrečen nastop obeh Slovencev, zmaga odličnemu Coenenu (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Argentina tudi v polfinalu poskrbela za pozen preobrat, v finalu jo čaka Španija...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več