single
[2]
83300

Slavje v Braziliji, zlato-rumeni po dvanajstih letih znova prvaki (video)

Avtor: Marko Premrl
7. 7. 2019, 22.53

V finalu letošnje Cope Americe sta se za naslov udarila domačin Brazilija in Peru. Kljub temu, da so del drugega polčasa Brazilci igrali z nogometašem manj, so več kot zasluženo osvojili turnir in se po 12 letih vrnili na vrh Južne Amerike.

Po vodstvu gostiteljev, zadel je Everton v 15. minuti, so Perujci izenačili z enajstih metrov v izdihljajih prvega polčasa. Strelec za remi je bil Paolo Guerrero. Ko je tekel sodnikov podaljšek, pa so Brazilci še drugič prišli do prednosti. Tokrat se je veselil podajalec pri prvem golu Gabriel Jesus.

Po prejetem rumenem kartonu v 30. minuti je prav član Manchester Citya 20 minut pred koncem tekme še drugič porumenel in predčasno zapustil zelenico.

Perujci pa niso znali izkoristiti igralca več, ravno nasprotno. Brazilija je v 90. minuti imela na razpolago 11-metrovko, ki jo je natančno izvedel Richarlison.

Brazilija je sicer zadnjič prvak postala leta 2007, ko je v finalu s 3:0 odpravila Argentino.

Video is not available for your country.

 

Foto: Šport TV
Video: ŠTV

Zadnje video vsebine

1

Kanarčki potegnili črto pod uspešno sezono: “Z opravljenim delom smo zelo zadovoljni, ekipa ima ogromen potencial”...Več

2

Zaradi vdora navijačev prekinjen in odpovedan tudi praški veliki derbi (VIDEO)...Več

3

Pri Olimpiji močno obsodili navijaško početje, ki je predčasno prekinilo večni derbi: “To je popolnoma neprimerno, lahko bi oslepel!”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Padla je odločitev: Maribor prekinil z Dudićem...Več

2

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več