single
[2]
82654

Finale južnoameriškega prvenstva 2020 v Kolumbiji

Avtor: Marko Premrl
28. 6. 2019, 13.20

Finalno tekmo južnoameriškega prvenstvo 2020 bo gostila Kolumbija, je sinoči potrdil predsednik države Ivan Duque. Turnir bosta sicer prvič v zgodovini tekmovanja gostili dve državi, poleg Kolumbije še Argentina.

Finale prvenstva bo na stadionu v karibskem pristanišču Barranquilla, župan Alejandro Char pa že zdaj obljublja “gala prireditev”.

“Finale cope americe bo v Kolumbiji, kar je bila največja želja vseh nas,” je sporočil Duque in dodal, da ga je o vsem skupaj obvestil predsednik predsednik južnoameriške nogometne zveze (CONMEBOL) Alejandro Dominguez.

Conmebol je aprila odločil, da bo prvič v zgodovini turnir v dveh državah na nasprotnih straneh kontinenta. Prvenstvo bo razdeljeno v dve skupini. Kolumbija, Brazilija, Venezuela, Ekvador in Peru bodo igrale v tako imenovani severni skupini na severu Južne Amerike, Argentina, Urugvaj, Čile, Bolivija in Paragvaj pa v južni skupini.

Igrali bosta še dve povabljeni ekipi, debitantka Avstralija in azijski prvak Katar. Vsaka od ekip bo tekmovala v eni od skupin.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Trije koraki in projektil iz 30m, vratar Werderja pa je poletel v prazno...Več

2

Presenečenje v Münchnu: Zadnjeuvrščeni Mainz odščipnil točko vodilnemu Bayernu (VIDEO)...Več

3

Borussia po spodrsljaju v Freiburgu zapravila priložnost za skok na drugo mesto (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več