single
[2]
81137

Čilenci dobili obračun s Haitijem

Avtor: Gregor Kovačič
7. 6. 2019, 10.04

Nogometaši Čila so v pripravah na obrambo naslova pokala Amerike, ki so ga osvojili dvakrat v nizu, v domači La Sereni z 2:1 (0:1) premagali Haiti. Za gostitelje sta bila uspešna Eduardo Vargas (69. minuta) in Jose Pedro Fuenzalida (71.), goste pa je v vodstvo popeljal Frantzdy Pierrot (25.).

Čile je svoj prvi naslov na pokalu Amerike osvojil na domačih tleh leta 2015 in ga leto dni pozneje ob stoletnici tekmovanja ubranil v ZDA.

Letos bo 46. pokal Amerike potekal med 14. junijem in 7. julijem v Braziliji, ker se bo na najstarejšem reprezentančnem celinskem tekmovanju v nogometu na svetu merilo 12 reprezentanc.

Dvoboje si boste lahko ogledali na ŠPORT TV. Začnemo v noči s petka na soboto, ko se bosta udarili Brazilija in Bolivija. 

Foto: Guliver/Getty Imgaes

Vir: STA

 

Zadnje video vsebine

1

Kanarčki potegnili črto pod uspešno sezono: “Z opravljenim delom smo zelo zadovoljni, ekipa ima ogromen potencial”...Več

2

Zaradi vdora navijačev prekinjen in odpovedan tudi praški veliki derbi (VIDEO)...Več

3

Pri Olimpiji močno obsodili navijaško početje, ki je predčasno prekinilo večni derbi: “To je popolnoma neprimerno, lahko bi oslepel!”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Padla je odločitev: Maribor prekinil z Dudićem...Več

2

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več