single
[38]
80162

Blaž Rola uspešno čez kvalifikacijsko sito na Roland Garrosu

Avtor: Marko Premrl
24. 5. 2019, 15.00

Blaž Rola se je prebil na glavni turnir odprtega prvenstva Francije v Parizu. Osemindvajsetletni Slovenec, ki je trenutno na 188. mestu na lestvici ATP, je v tretjem krogu kvalifikacij po uri in 16 minutah premagal Kolumbijca Daniela Galana s 6:3 in 6:2.

Rola je v prvem krogu kvalifikacij premagal Avstrijca Dennisa Novaka s 6:2 in 6:3, v drugem pa Ekvadorca Roberta Quiroza s 6:2 in 6:3.

Rola, nosilec odličja zlatega leska na sredozemskih iger v turškem Mersinu 2013 v posamični konkurenci in v dvojicah, se je šestič v svoji karieri prebil na enega od turnirjev za grand slam. Najboljše izide je dosegel v letu 2014, ko se je v avstralskem Melbournu in Wimbledonu prebil v drugi krog. Tega leta je v New Yorku nastopil v prvem krogu, prav tako leto dni kasneje na OP Avstralije in v Wimbledonu.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Dinamo s prepričljivo zmago pridobil 5 mest in si povečal možnosti za preboj med najboljših 16...Več

2

Zajc v Zagrebu dozorel v vodjo in osvojil srca navijačev: Pritisk igranja za Dinamo me žene naprej (VIDEO)...Več

3

VIDEO: ”Čaka nas trda tekma, a za nas šteje le zmaga”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več

2

NEURADNO: Slovenska nogometna reprezentanca dobila novega selektorja!...Več

3

Boban Marjanović: “Ilirijo sem izbral, ker ima mlade košarkarje, ki so talentirani in delavni” (VIDEO)...Več