single
[2]
7735

Berlusconi prodal AC Milan

Avtor: Rok Grilec
5. 8. 2016, 17.12

Nekdanji italijanski premier Silvio Berlusconi je danes potrdil, da je njegovo družinsko podjetje Fininvest podpisalo predpogodbo s skupino kitajskih vlagateljev, ki bodo 99-odstotni lastniki AC Milana.

Berlusconi prodal AC Milan

Sedemkratni zmagovalci lige prvakov, ki se lahko pohvalijo tudi s 17 naslovi italijanskega državnega prvaka, bodo tako odslej v kitajskih rokah. Skupino kitajskih vlagateljev, ki bodo prevzeli AC Milan, sestavljajo Haixia Capital, državna razvojna in investicijska družba Corporation, poslovnež Yonghong Li, ki je vodil pogajanja s Fininvestom, ter še nekateri neimenovani vlagatelji.

“Vrednost AC Milana je ocenjena na 740 milijonov evrov, zadolženost kluba pa je približno 220 milijonov evrov,” so v izjavi za javnost zapisali v Fininvestu.

Pogodbo, ki bo zaključena do konca leta 2016, sta danes podpisala Danilo Pellegrino v imenu Fininvesta in Han Li kot predstavnik kitajskih vlagateljev.

Kitajski kupci bodo takoj v klub vložili sto milijonov evrov, v naslednjih treh letih pa še 350 milijonov evrov, vključno s sto milijoni, ko bo pogodba dokončno podpisana.

 

Foto: Guliver/GettyImages

Zadnje video vsebine

1

Luka Mlakar: Če ne bi bil nogometaš, bi delal na kmetiji (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Je bilo res potrebno? Napadalec Maribora zlomil roko vratarju Celja...Več

3

Tanrıvermiş po porazu: “Zaslužili smo si vsaj remi, liga se je šele začela” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več