[2]
77061

PLTS: Rudar napolnil mrežo Triglava, Maribor do zmage proti Domžalam

13. 4. 2019, 16.58

Nogometaši kranjskega Triglava so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti velenjskemu Rudarju z 0:4 (0:2). V drugem današnjem dvoboju sta se srečala Maribor in Domžale., domačini so dvoboj dobili z 1:0. Avtogol je dosegel Gaber Dobrovoljc.

Čeprav so bili Domžalčani v prvem polčasu boljši tekmec, pa so na koncu vseeno Ljudski vrt zapustili brez točkovnega izkupička. Po dveh zaporednih zmagah so tokrat doživeli poraz po zaslugi avtogola Gabra Dobrovoljca v izdihljajih tekme. Štajerci, ki so neporaženi že na 13 tekmah zapovrstjo, pa so po drugi strani pragmatično in z boljšim drugim polčasom prišli do 19. zmage, po kateri imajo zdaj kar 15 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Olimpijo. Slednjo v nedeljo čaka obračun z Aluminijem.

V Kranju sta se srečali ekipi, ki sta v prejšnjem krogu doživeli visoka poraza. Velenjčani so proti Celjanom izgubili z 0:3, Kranjčani pa so se iz Domžal vrnili s pol ducata zadetkov v mreži. V pomembnem obračunu v boju za izognitev predzadnjemu (in zadnjemu) mestu so bili boljši knapi, ki so še tretjič v sezoni premagali Gorenjce, hkrati pa vpisali svojo prvo zmago po štirih tekmah.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več