single
[11]
75353

Štuhčeva kljub predčasnemu zaključku sezone sedma po denarnih nagradah

Avtor: Blaž Magdič
18. 3. 2019, 16.11

Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je kljub temu, da je morala zaradi poškodbe predčasno končati v nedeljo zaključeno sezono svetovnega pokala, sedma po denarnih nagradah med smučarkami, prigarala si je 136.309 švicarskih frankov (119.000 evrov). Prva na lestvici je skupna zmagovalka zime Mikaela Shiffrin (886.386 frankov, 780.269,98 evrov).

Za Američanko je bila v sezoni 2018/19 druga Čehinja Petra Vlhova (428.195 frankov), tretja pa Avstrijka Nicole Schmidhofer (209.450).

Med alpskimi smučarji je prav tako na čeku dobitnik velikega globusa Avstrijec Marcel Hirscher (565.111), sledita mu Italijan Dominik Paris (382.710) in Francoz Alexis Pinturault (242.631).

Med smučarskimi skakalci, te finale v Planici še čaka konec tedna, je pred zaključkom na čelu zmagovalec sezone Ryoyu Kobayashi iz Japonske (228.733 švicarskih frankov), drugi je Avstrijec Stefan Kraft (177.800), tretji Poljak Kamil Stoch (144.600), na 11. mestu pa je prvi Slovenec Timi Zajc (53.833).

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Vugdalić in Kapun napovedujeta: “Lendava živi za nogomet, Maribor pa v lovu na naslov mora zmagovati!” (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Brekalo zadel po predložku Griezmanna, Messi do prvega gola po smrti očeta...Več

3

Športni direktor Cedevite Olimpije: “Z okrepitvami smo opravili dobro delo, a potrebujemo še dva igralca” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več