single
[38]
70965

Alex de Minaur zmagal v finalu “domačega” Sydneyja

Avtor: Blaž Magdič
12. 1. 2019, 13.31

Devetnajstletni Avstralec Alex de Minaur je v finalu teniškega turnirja v Sydneyju s 7:5 in 7:6 (5) premagal Andreasa Seppija, osmega nosilca iz Italije. Sam je bil peti postavljeni igralec turnirja in je kot 29. igralec svetovne lestvice osvojil svoj prvi turnir ATP v karieri.

Alex de Minaur je le nekaj ur prej v polfinalu izločil Gillesa Simona iz Francije. Že dan prej je v prvem polfinalu Seppi ugnal tretjega igralca turnirja, Avstralca Diega Schwartzmana, drugi polfinalni dvoboj pa je bil nato prestavljen na naslednji zaradi dežja. Alex de Minaur je bil tako, kar se počitka tiče, v zelo podrejenem položaju.

Pa je začel zelo dobro in dobil prvi niz s 7:5, drugega pa je po dobrih dveh urah v podaljšani igri že izgubljal z 2:4, nato pa je tekmec dobil le še točko in zmaga je ostala na domačih tleh. Kar se teniškega državljanstva tiče. Alex de Minaur je bil namreč rojen v Španiji, od koder prihaja njegova mama, v Alicanteju je preživel desetletje, oče pa je Urugvajec.

Izid, finale:
Alex De Minaur (Avs/5) – Andreas Seppi (Ita/8) 7:5, 7:6 (5).

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Trije koraki in projektil iz 30m, vratar Werderja pa je poletel v prazno...Več

2

Presenečenje v Münchnu: Zadnjeuvrščeni Mainz odščipnil točko vodilnemu Bayernu (VIDEO)...Več

3

Borussia po spodrsljaju v Freiburgu zapravila priložnost za skok na drugo mesto (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več