single
[15]
70544

Mitja Valenčič: Pričakujem enega med deseterico

Avtor: Marko Premrl
5. 1. 2019, 19.53

Francoski Val Cenis bo prizorišče nedeljskega moškega slaloma za evropski pokal. Slovenci imamo na startu tri tekmovalce, trener Mitja Valenčič verjame, da lahko eden skoči med deseterico.

Zadnji moški slalom se ni iztekel ravno po željah Slovencev. V Obereggnu se je le Žan Grošelj uvrstil med trideseterico, bil je 29., medtem ko sta Jakop Špik in Aljaž Dvornik odstopila. Trije bodo nastopili tudi tokrat v Franciji, cilji pa so precej višji.

“Imamo pravico nastopati s tremi tekmovalci. Največ pričakujem od Jakoba Špika, ki je trenutno v najboljši formi in je sposoben priti med najboljšo deseterico,” je pred tekmo povedal trener Mitja Valenčič.

Špik je sicer tudi najvišje uvrščen slovenski slalomist, je na 21. mestu v seštevku evropskega pokala, ima 36 točk, vodilni Hrvat Elias Kolega pa 176.

Prenos tekme iz Val Cenisa si boste lahko ogledali v živo na ŠTV 2. Prva vožnja se začenja ob 9.55, druga pa 12.55.

 

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Kapetan Blažič o začetku priprav Cedevite Olimpije: “Želimo narediti še korak naprej v primerjavi z lansko sezono” (VIDEO)...Več

2

Nukić in Cvijanović napovedujeta: Tekma po Večnem derbiju je ključna, Bravo predstavlja veliko nevarnost v Ljudskem vrtu! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Trenerska “zmaga” Trenčovskega nad Milaničem? Morda ne, je pa dokazal, da se zna odlično prilagajati! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več