single
[3]
70194

Luka Dončić kljub rekordu na koncu jezen (video)

Avtor: Gregor Kovačič
29. 12. 2018, 09.55

Slovenski čudežni deček je po navedbah ameriških spletnih košarkarskih portalov postal najmlajši igralec v ligi NBA, ki je na eni tekmi zadel sedem trojk. A tudi rekord ni v dobro voljo spravil slovenskega košarkarja, ki je bil v zadnji akciji na dvoboju le opazovalec.

VIDEO: Končnica dvoboja Dallas – New Orleans

 

Pred Dončićem še nikoli poprej devetnajstletnik na eni tekmi v ligi NBA ni zadel sedem trojk. Dončić, ki bo 28. februarja dopolnil 20 let, je s tem dosežkom prekašal D’Angela Russella, ki je bil star 20 let in sedem dni, ko je na eni tekmi dal vsaj sedem trojk, Brandon Jennings je bil star 20 let in 52 dni, LeBron James pa 20 let in 100 dni.

Luka Dončić je bil v končnici dvoboja proti Pelikanom  vroč, zadel je trojko za vodstvo Dallasa, tudi zato je bil po zadnji akciji, ki jo je zapravil njegov moštveni kolega Dennis Smith Jr. upravičeno jezen. Smith Jr. se je spustil v preigravanje a mu ni uspelo pravočasno zaključiti akcije.

Foto: Šport TV

Video: youtube

Zadnje video vsebine

1

Murić po zmagi: “Reprezentančno kariero sem podaljšal vsaj za tri dni, na fante sem ponosen” (VIDEO)...Več

2

Luka Dončić po preboju v četrtfinale: “Vsa čast celotni ekipi, verjamemo, da lahko sežemo še višje” (VIDEO)...Več

3

Martin Krampelj: “Luko je lepo gledati, še lepše pa je z njim igrati” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več

2

Nepopustljivi Slovenci v izdihljajih srečanja do velike točke proti Švedski (VIDEO)...Več

3

Dončić pred izločilnimi boji: “Mi upamo na medaljo, verjamemo vase” (VIDEO)...Več