[3]
68959

8. 12. 2018, 08.34

Slovenski košarkarski as Goran Dragić je znova v akciji. Ljubljančan, ki je izpustil zadnjih osem tekem zaradi bolečin v kolenu, se je vrnil v severnoameriško košarkarsko ligo z dvojnim dvojčkom, odigral je 21 minut, 10 točkam pa je dodal še 11 asistenc. Njegov Miami Heat je v gosteh odpravil zadnjeuvrščeno moštvo lige NBA Phoenix Suns s 115:98.

Igralec tekme je bil Bam Adebayo, ki je za zmago gostujoče vročice prispeval 22 točk. Miami naslednja tekma čaka prav tako v gosteh pri Los Angeles Clippers v noči na nedeljo.

Tekma v Phoenixu je imela poseben pomen za ljubitelje košarke v Sloveniji, saj je šlo za srečanje dveh glavnih sil zgodovinskega naslova evropskih prvakov za Slovenijo. Dragić je bil kapetan zlate slovenske reprezentance, trener Phoenixa Igor Kokoškov pa slovenski selektor.

Phoenix je sicer vpisal osmi zaporedni poraz za najslabši izkupiček v ligi 4:22 v zmagah in porazih.