single
[2]
60402

Enrique novi selektor španske nogometne reprezentance

Avtor: Blaž Magdič
9. 7. 2018, 15.35

Nekdanji trener katalonskega nogometnega velikana Barcelone Luis Enrique je novi selektor španske reprezentance, je danes potrdila španska nogometna zveza (RFEF). Oseminštiridesetletnik se je dogovoril za dveletno sodelovanje.

Hierro je tik pred začetkom letošnjega svetovnega prvenstva v Rusiji na selektorskem položaju zamenjal Julena Lopeteguia, ki je zapustil špansko reprezentanco, saj ga je za trenerja imenoval španski velikan Real Madrid. Hierro je v nedeljo sporočil, da zapušča selektorski položaj.

V vodstvu RFEF upajo, da bodo pod taktirko Enriqueja sestavili novo reprezentanco, ki bo že na naslednjem velikem turnirju spet konkurenčna najboljšim.

“Odločitev je bila soglasna. Všeč mi je njegova zagretost. Zavrnil je finančno boljše ponudbe, da je lahko prevzel Španijo,” je povedal predsednik RFEF Luis Rubiales.

Luis Enrique je kot nogometaš nosil dres tako Barcelone kot Reala, trenersko pot pa je začel v ekipi B katalonskega ponosa. Zatem se je preizkusil pri Romi in Celti ter pri članski ekipi Barcelone, s katero je bil zelo uspešen.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Redick odkrito o Dončiću, ki je pred odhodom s parketa pomagal rivalu...Več

2

VIDEO: Večer brez točk za Kopitarja, Kralji zdrsnili na sedmo mesto...Več

3

Saj ni res, pa je: Sodniki v 2. SKL spregledali ‘koračnico’ med izgradnjo akcije za zmagoviti koš (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več