single
[38]
59862

TV pravice za špansko ligo vredne več kot milijardo na sezono

Avtor: Gregor Kovačič
26. 6. 2018, 11.41

Španska nogometna la liga je v ponedeljek prodala televizijske pravice za obdobje 2019-2022 za 1,14 milijarde evrov na sezono, je poročala francoska tiskovna agencija AFP. Gre za 15-odstotno višjo vrednost sodelovanja kot je bila za zadnje tri sezone. Televizijske pravice sta dobili španski podjetji Telefonica in Mediapro.

Španski nogomet je v porastu. “Najboljša liga na svetu je vodilna tudi v zabavnem sektorjem,” so zapisali predstavniki la lige v izjavi za javnost.

Predsednik la lige Javier Tebas je marca dejal, da si želi prodati televizijske pravice za sezone 2019/20, 2020/21 in 2021/22 za 1,3 milijarde evro na sezono. Prejšnja pogodba je prinašala 1,1 milijarde. Še pred tem pa je Tebas izrazil upanje, da bo na račun prodaje mednarodnih televizijskih pravic prišel še do dodatne milijarde.

Ob razkritju la lige o novem dogovoru pa je Tebas povedal, da je “zadovoljen, ker je rezultat pozitiven za vse vpletene strani španske nogometne industrije, in sicer klube, kupce pravic, pokrovitelje in posebej nogometne navijače”.

Foto: Šport TV

Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Angleško-evropski obračun dveh nekdanjih prvakov: ”To mesto predstavlja vse, česar smo bili deležni od povratka v PL” (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Schalke po norem preobratu na pragu povratka v Bundesligo...Več

3

Nukić in R. Mavrič napovedujeta: Celje bo sproščeno, Bravu pa je liga spet edina pot v Evropo (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

2

Pokal razgalil favorite, Evropa visi na nitki: Kdo bo ostal praznih rok?...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več