single
[4]
59480

Trotz kot strela z jasnega zapustil prvake

Avtor: Žiga Ikič
19. 6. 2018, 09.27

Barry Trotz, glavni trener Washington Capitals, novih prvakov severnoameriške hokejske lige, je šokiral klubsko vodstvo z odstopom le 11 dni za tem, ko so se prestolniki prvič v klubski zgodovini razveselili Stanleyjevega pokala. Capitals so v finalu NHL proti Vegas Golden Knights slavili s 4:1 v zmagah in prišli do prvega naslova v 44 letih.

Petinpetdesetletni Trotz je na klop prestolnikov sedel leta 2014, ekipa pa je bila pod njegovim vodstvom dvakrat najboljša v ligaškem delu, nato pa je vsakič izpadla proti Pittsburgh Penguins. To sezono pa Capitals v prvem delu prvenstva niso bili najboljši, zato pa so bili odlični v končnici in osvojili naslov.

“Barry Trotz nas je danes obvestil o svojem odstopu. Seveda smo razočarani nad njegovo odločitvijo, prišla je kot strela z jasnega. A zahvaljujemo se mu za vse, kar je za nas naredil v štirih letih. Gre za osebo z močnim karakterjem in veliko integriteto,” so sporočili iz vodstva prvakov NHL.

Foto: Guliver/Getty Imges

Vir:STA

 

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Real Madrid razmišlja o zvezdniku Bayerna, prihodnost Viniciusa pod vprašajem...Več

2

VIDEO: Redick odkrito o Dončiću, ki je pred odhodom s parketa pomagal rivalu...Več

3

VIDEO: Večer brez točk za Kopitarja, Kralji zdrsnili na sedmo mesto...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več