single
[2]
57652

Pri Fiorentini ustanovili sklad za Astorijevo hčerko

Avtor: Marko Premrl
13. 5. 2018, 12.36

Italijanski nogometni prvoligaš Fiorentina, ki je v začetku marca zaradi srčnega zastoja pri 31 letih tragično izgubil kapetana Davideja Astorija, je ustanovil posebni sklad za njegovo hčerko, so sporočili iz toskanskega kluba.

Italijanskega nogometnega reprezentanta in branilca Fiorentine so 4. marca pred ligaško tekmo proti Udineseju našli mrtvega v hotelski sobi v Vidmu, obdukcija pa je pokazala, da se je Astoriju ustavilo srce. Za seboj je pustil starše, dekle Francesco in njuno dveletno hčerko Vittorio.

“Ideja sklada je, da pomaga njegovi hčerki Vittorii z ekonomsko varnostjo med odraščanjem, z njim pa bo upravljala Astorijeva družina in mati Francesca,” so zapisali pri Fiorentini.

Danes bo Fiorentina odigrala zadnjo domačo tekmo italijanskega prvenstva v sezoni proti Cagliariju, ekipi, kjer je Astori začel profesionalno kariero in odigral šest sezon. Nogometaši sardinskega kluba so se v soboto poklonili Astoriju in pred stadion položili venec in rože.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Bizaren prizor v Braziliji: Neymar po napaki sodnika zapustil igrišče (VIDEO)...Več

2

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

3

Matondo pokvaril celjsko proslavo ob naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več