single
[5]
46904

Spremembe v rokometni Ligi prvakov

Avtor: Gregor Kovačič
20. 10. 2017, 14.42

Spremembe v svetovnem rokometu so potrjene, od sezone 2020/21 naprej bo elitna liga prvakov štela le 12 ekip. Evropska rokometna zveza EHF je sporočila, da bodo po novem v ligi prvakov igrali le prvaki osmih najboljših držav in še štirje udeleženci s klubskimi naslovi z mednarodnega prizorišča. Ob tem bo EHF uvedla še evropsko ligo s 24 moštv

Načrtovan sistem za ligo prvakov najprej predvideva ligaški sistem, v katerem bo vsaka ekipa proti vsaki igrala dvakrat. Najboljših osem ekip se bo uvrstilo v četrtfinale, potem pa sledi finale najboljše četverice. V novo oblikovani evropski ligi bo nastopalo 24 ekip, ki bodo razdeljene v štiri skupine po šest moštev, pri čemer bodo najboljše štiri iz vsake skupine uvrščene v osmino finala. Sledi četrtfinale in zaključni turnir četverice. Pokal EHF bo potekal na izpadanje.

Zadnje video vsebine

1

Gajser zmagovalec druge vožnje, boljši tudi Pancar (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Zgodovinski slovenski dvojec v kvalifikacijah VN Italije tempo narekoval od starta do cilja...Več

3

Zlatko Zahović: Mariboru bomo vrnili vrednote, ki so bile nekoliko pozabljene (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser in Pancar spisala zgodovino: Dvojna slovenska zmaga v kvalifikacijah VN Italije...Več

2

URADNO: Zlatko Zahovič je podpisal pogodbo z NK Maribor!...Več

3

Se moramo res posloviti od nogometne sambe?...Več