single
[3]
44611

Houston Rockets prodani za rekordno vsoto

Avtor: Marko Premrl
6. 9. 2017, 09.53

Moštvo severnoameriške profesionalne košarkarske lige NBA Houston Rockets ima novega lastnika. Moštvo iz Teksasa je v torek odkupil milijarder Tilman Fertitta, čeprav znesek uradno ni prišel v javnost, pa so nekateri ameriški mediji izbrskali številko 1,85 milijarde evrov (2,2 milijardi dolarjev).

Doslej naj bi rekordno vsoto pri prodaji dosegli pri ekipi Los Angeles Clippers, ko jo je leta 2014 kupil nekdanji šef Microsofta Steve Ballmer za dve milijardi dolarjev.

Po poročanju gospodarske revije Forbes, je vrednost igralcev v ekipi Houston Rockets ocenjena na 1,65 milijarde dolarjev. Fertitta, ki si lasti skupino restavracij in hotelov, pa je rakete želel kupiti že leta 1993, a ga je takrat za štiri milijarde večjo ponudbo prehitel zdaj že nekdanji lastnik Leslie Alexander. Ta je julija objavil, da želi ekipo, zbrano okrog zvezdnika Jamesa Hardna, prodati.

Ekipa se je pred začetkom sezone okrepila s Chrisom Paulom in šteje v prihajajoči sezoni med favorite za visoke uvrstitve.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Matić in Vučkić napovedujeta: Boj ranjenih levov, Slovenija mora najti namen v tekmi s Švedsko in ga predstaviti javnosti (VIDEO)...Več

2

Zmaji na domačem ledu strli južnotirolske lisice (VIDEO)...Več

3

Nizozemska tudi z igralcem manj pretrd oreh za mlade slovenske nogometaše (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Razpad identitete: kolumna o slovenski nogometni bedi, sobotnem ponižanju in klicu po prebujenju...Več

2

Pri Hondi se pripravljajo na obdobje po Timu Gajserju – prihaja večkratni svetovni prvak...Več

3

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več