single
[13]
43811

Prevc bo izpustil tudi tekme v Hakubi in Čajkovskem

Avtor: Blaž Magdič
22. 8. 2017, 13.52

Poletna velika nagrada v smučarskih skokih se po tekmah v Evropi seli na Daljni vzhod, natančneje v Hakubo. Slovenska ekipa sedmih skakalcev bo proti Japonski odpotovala jutri. V slovenski ekipi ni skakalnega asa Petra Prevca.

Peter Prevc

Na dveh tekmah poletne velike nagrade v Hakubi bodo nastopili Anže Semenič, Anže Lanišek, Jurij Tepeš, Robert Kranjec, Rok Justin, Bor Pavlovčič in Tilen Bartol.

Dva tedna kasneje se bo poletna velika nagrada nadaljevala v ruskem Čajkovskem, kjer bo v slovenski ekipi znova prišlo do nekaj rotacij. Priložnost bo zagotovo dobil tudi Miran Zupančič, ki je na tekmah celinskega pokala v minulih dneh Sloveniji priskrbel dodatno kvoto za nastope na tekmah najvišjega nivoja.

Peter Prevc

V ekipi za azijsko-rusko turnejo ni slovenskega skakalnega asa Petra Prevca, ki je izpustil že tekmovanje v Courchavelu.

Nazadnje je Prevc nastopil na tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih v nemškem Hinterzartnu, kjer pa je bil daleč od zmagovalnega odra na 26. mestu. Takrat je preizkusil tudi nove smuči avstrijskega proizvajalca znamke Fischer. V minuli sezoni je Prevc skakal na smučeh domačega proizvajalca Slatnarja, ki je prevzel Elanovo proizvodnjo po opustitvi programa skakalnih smuči.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več