single
[9]
29597

Neuville zmagovalec na Sardiniji

Avtor: Rok Grilec
12. 6. 2016, 15.34

Belgijec Thierry Neuville (Hyundai) je zmagovalec relija za svetovno prvenstvo na Sardiniji. Na šesti dirki svetovnega prvenstva 2016 je tudi zadnji dan odbil napade voznikov Volkswagna, najbližje je prišel Finec Jari-Matti Latvala (+ 24,8), ter drugič v karieri zmagal na najvišji ravni.

Tretji je bil prvi voznik Volkswagna, svetovni prvak Sebastien Ogier, Francoz je za zmagovalcem zaostal minuto in 37 sekund.

Neuville je vodil večji del relija po Sardiniji, tudi danes je brez nepotrebnega tveganja na zadnjih štirih hitrostnih preizkušnjah obdržal naskok pred tekmeci. Zanj je to druga zmaga v SP po Nemčiji 2014.

Ogier je še povečal že prej trdno skupno vodstvo v SP, kjer ima 137 točk, saj drugi, njegov moštveni sotekmovalec Norvežan Andreas Mikkelsen, relija na Sardiniji ni končal in je ostal pri 67 točkah.

Sezona se bo nadaljevala s preizkušnjo na Poljskem konec junija in v začetku julija.

 

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Brekalo zadel po predložku Griezmanna, Messi do prvega gola po smrti očeta...Več

2

Športni direktor Cedevite Olimpije: “Z okrepitvami smo opravili dobro delo, a potrebujemo še dva igralca” (VIDEO)...Več

3

Nukić in Cvijanović napovedujeta: Tekma po Večnem derbiju je ključna, Bravo predstavlja veliko nevarnost v Ljudskem vrtu! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več