Nogometaši Celja so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov v Albaniji remizirali z Egnatio s 3:3. Slovenski prvaki so dvakrat vodili, vendar prednosti niso zadržali, zato bo o potniku v naslednji krog odločala povratna tekma v Celju.
Celjani so tekmo začeli slabo in že v uvodnih minutah prejeli zadetek po prekinitvi. Nato so se pobrali, rezultat obrnili, a je Egnatia hitro izenačila. Podoben scenarij se je ponovil tudi v drugem polčasu, ko so slovenski prvaki še drugič povedli, domači pa znova odgovorili.
VIDEO: Damjan Vuklišević po remiju z Egnatio
Po obračunu je Damjan Vuklišević poudaril, da je šlo za tekmo številnih vzponov in padcev. “Bila je tekma vzponov in padcev. Začeli smo slabo in prejeli zadetek iz prekinitve, nato pa smo se pobrali in obrnili rezultat. Hitro so izenačili, nato smo znova povedli, vendar vodstva nismo zadržali. Še enkrat smo prejeli zadetek in v Celje se vračamo z začetnim izhodiščem.”

Celjski branilec je opozoril, da je ekipa preveč zadetkov prejemala že na pripravljalnih tekmah. Po njegovem mnenju vloga favorita ne pomeni veliko, če tega moštvo ne potrdi na igrišču. “Že na pripravljalnih tekmah smo prejemali preveč zadetkov. Na papirju smo morda res favoriti, vendar je treba to pokazati na igrišču. Pred nami je še domača tekma in če želimo napredovati, bomo morali iti na glavo.”

Vuklišević je ob tem izpostavil tudi pozitivno plat celjske igre, saj si moštvo ustvarja veliko priložnosti in dosega veliko zadetkov. Ključ do napredovanja pa bo po njegovih besedah predvsem boljša igra v obrambi. “Vidimo, da si ustvarjamo veliko priložnosti in dosegamo veliko zadetkov, vendar moramo zmanjšati število prejetih golov. Tudi v prvenstvu smo prejeli dva zadetka in če želimo napredovati, moramo biti v obrambi boljši.”

Povratna tekma bo v torek v Celju, še prej pa Celjane v domačem prvenstvu čaka gostujoči obračun s še enim slovenskim predstavnikom v Evropi Aluminijem.
Foto/video: NK Celje