single
[3]
289416

New York po največjem preobratu v zgodovini finala le še zmago oddaljen od naslova

Avtor: Blaž Magdič
11. 6. 2026, 07.36

Košarkarji New York Knicks so na četrti tekmi finala lige NBA uprizorili zgodovinski preobrat. Kratkohlačniki, ki so na krilih Jalena Brunsona nadoknadili kar 29 točk zaostanka, zdaj potrebujejo le še eno zmago proti San Antonio Spurs, da bi osvojili svoj prvi naslov prvaka po letu 1973.

New York Knicks so dosegli največji preobrat v zgodovini finala lige NBA in so na robu osvojitve prvega naslova prvaka v 53 letih.

Ekipa, za katero je Brunson dosegel 36 točk in sedem podaj, je pred očmi pop-zvezdnice Taylor Swift v boju na štiri zmage na napeti četrti tekmi premagala San Antonio Spurs s 107:106.

OG Anunoby je 1,2 sekunde pred koncem dosegel koš in zapečatil zmago. Zadnji met so gosti zgrešili. Kratkohlačniki zdaj vodijo v dvoboju s 3:1 v zmagah in lahko naslov prvaka osvojijo že v nedeljo v Teksasu.

“Smo vztrajni,” je po svoji zmagovalni akciji dejal Anunoby. “Kljub ogromnemu zaostanku nismo obupali in smo vztrajali do zadnje akcije.”

Glede vzdušja v Madison Square Gardnu pa je dodal: “Tu je električno. To so najboljši navijači na svetu. Neverjetno je!”

V prvi vrsti so navijači kratkohlačnikov divje navijali ob pop-zvezdnici, dobitnici 14 grammiejev Swift, ki je zasenčila tudi filmskega direktorja Spika Leeja in igralca Bena Stillerja.

Swift je večkrat spontano zaplesala ob stranski črti – po izjemnem preobratu domače ekipe je bilo njeno veselje brezmejno.

Brunson in OG Anunoby (33 točk) sta vodila spektakularen preobrat domačih proti Spurs, ki so se po odličnem prvem polčasu nato povsem “zlomili”.

Pred tem je v finalu NBA za največji preobrat veljala vrnitev Boston Celtics, ki so leta 2008 premagali 24 točk zaostanka proti Los Angeles Lakers.

Tokrat tudi 24 točk in 13 skokov zvezdnika gostov Victorja Wembanyame ni bilo dovolj za izenačenje boja na 2:2 v zmagah.

Petkratni prvaki iz San Antonia zdaj za naslov potrebujejo tri zaporedne zmage.

Peta tekma bo ponovno v San Antoniu v nedeljo zjutraj ob 2.30 po srednjeevropskem času.

 

Foto: AP Photo/Frank Franklin II via Guliver
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Strateg Maribora Milanič po prvi zmagi sezone: “To je nagrada za sijajno delo fantov” (VIDEO)...Več

2

Bolton se je dobro upiral nasprotniku iz Premier lige, Everton ni zatresel mreže (VIDEO)...Več

3

Praznik ob 125-letnici pripadel Leverkusnu (VIDEO)...Več

4

Borussia z mladimi igralci nemočna, Fortuna zrežirala preobrat...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

2

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Zmaji poleg novega dresa predstavili tudi starega ljubljenca navijačev...Več