single
[3]
287404

Olimpija s stotico v polfinale

Avtor: Lamin Diallo
17. 5. 2026, 21.21

Košarkarji Cedevite Olimpije so na drugi tekmi četrtfinala lige OTP banka premagali Laško s 106:74 (31:24, 55:43, 77:54) in se uvrstili v polfinale. Favorizirani Ljubljančani ničesar niso prepuščali naključju. Čeprav so igrali v malce premešani postavi po izpadu v četrtfinalu regionalne lige Aba, so unovčili kakovost in izkušnje ter vseskozi narekovali ritem in večali prednost.

Prvo četrtino so Ljubljančani dobili za sedem točk, imeli ob polčasu 12 točk naskoka, tudi v nadaljevanju pa gostom niso dovolili misli o morebitnem preobratu. Proti koncu tretjega dela igre so domači še dvignili raven in s 77:54 povedli po trojki Alekseja Nikolića.

Tudi v zadnjem delu pretresov ni bilo. Prednost se je ob koncu še povečala, stotico pa so domači presegli dve minuti pred koncem.

Za Cedevito Olimpijo je 24 točk dosegel Matthew Hurt (9/15 iz igre), dvomestno število točk pa je presegla celotna prva peterka domačih.

Pri gostih so bili bolj razpoloženi rezervisti, trije so dosegli vsaj 14 točk, največ, 16 pa kapetan Emir Krajinić (8 skokov, indeks 24).

Prva polfinalna tekma med GGD Šenčurjem in Olimpijo bo po sporedu Košarkarske zveze Slovenije na sporedu v četrtek v Šenčurju. Pred tem bosta Krka in Perspektiva Ilirija polfinalno serijo na tri zmage začela v ponedeljek v Novem mestu.

Vir: STA
Foto: Cedevita Olimpija

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Gajser se letos ne sestavi, Herlingsu pa je pustil odličen motor (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: Jan Pancar si zasluži tovarniško ekipo, a obstaja velika težava...Več

3

Ponesrečen nastop obeh Slovencev, zmaga odličnemu Coenenu (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Angleži in Argentinci z goli v podaljšku do epskega polfinala!...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več