single
[15]
281010

Ema Klinec se vrača v skakalno reprezentanco

Avtor: Matija Maver
3. 3. 2026, 14.06

Glavna trenerja slovenskih skakalnih reprezentanc, Robert Hrgota in Jurij Tepeš, sta sporočila ekipi, ki bosta nastopili konec tedna na tekmah v finskem Lahtiju. Poleg vodilnih v pokalu Nike in Domna Prevca bo med šesterico skakalk ponovno tudi Ema Klinec.

Klinec v svetovnem pokalu v tej sezoni še ni tekmovala, izpustila je tudi olimpijske igre v Predazzu. Konec februarja je bila srebrna na državnem prvenstvo v Planici in je zaostala le za Niko Prevc.

Jurij Tepeš bo v Lahti odpeljal še Niko Vodan, Katro Komar, Tajo Bodlaj in Jerico Jesenko, so sporočili iz slovenske zveze. Na veliki skakalnici bo prva tekma skakalk že v četrtek, druga sledi v petek.

V petek bodo imeli prvo od treh tekem skakalci, in sicer le z eno serijo, tekma bo izvedena namesto odpadle v Ruki na začetku sezone.

Nato bo v soboto posamična tekma in v nedeljo superekipna na veliki napravi. Poleg Prevca bodo tekmovali še Anže Lanišek, Timi Zajc, Rok Oblak in Žak Mogel.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Kapun in Žlogar: Večni derbi je vedno čustven, Olimpija in Maribor prihajata v pozitivni formi! (VIDEO)...Več

2

Kapun in Žlogar: Igra Kopra narejena za Iličića, naredi več kot pokaže GPS! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Ruedl material za prodajo? Serijsko zabija in ima podporo kluba! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Po stopinjah Gajserja: Brata Coenen delita svojo pot do prve dirke (VIDEO)...Več

2

Kako je United zopet postal … United...Več

3

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več