Za Timom Gajserjem je italijanski krst za Yamaho. Po preizkušnji na Sardiniji slovenski as nadaljuje s preizkušanjem novega motocikla, na katerega se slovenski as zdi vse bolj privajen.
Prva pripravljalna dirka pred začetkom nove sezone svetovnega prvenstva v motokrosu je Timu Gajserju prinesla številne koristne odgovore, hkrati pa tudi jasno opozorilo, kako zahteven tekmec bo v prihajajoči sezoni 19-letni Lucas Coenen. 29-letni slovenski šampion še privaja na Yamahin motocikel in delo z novo ekipo, zato so bile prve dirke predvsem priložnost za nabiranje občutkov in iskanje pravih nastavitev pred začetkom sezone.
“Prva dirka v modrem in drugo mesto. Na kvalifikacijah sem bil najhitrejši in imel nato soliden dan na progi z globokimi kanali. Dober dan z ekipo, veliko smo se naučili. Zdaj gremo nazaj na delo, naslednji konec tedna na dirko v Mantovo,” je svojim navijačem po debiju z Yamaho sporočil Gajser, ki pa se na nov motocikel očitno vse bolj navaja.
Spoprijateljevanje Gajserja in njegovega novega “najboljšega prijatelja” je zagovotovo dobrodošlo. Do začetka nove sezone elitnega razreda MXGP nas namreč loči še dober mesec. VN Argentine bo na sporedu 8. marca.
Foto: MXGP/Yamaha Racing/Bavo