single
[2085]
276444

Kaja Juvan brez glavnega turnirja v Hobartu

Avtor: Aljaž Pirnat
10. 1. 2026, 10.15

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je izpadla v prvem krogu kvalifikacij za nastop na turnirju serije WTA 250 v Hobartu. Premagala jo je Američanka Caty McNally s 6:2, 7:6 (7).

Četrti medsebojni dvoboj Slovenke in Američanke (83. na lestvici WTA) je večkrat prekinil dež, vseeno pa se razmerje moči na igrišču ni bistveno spremenilo. Juvan je v prvem nizu povedla z 1:0, nato pa izgubila pet zaporednih iger.

V drugem nizu je ob nekaj prekinitvah Juvan, sicer 99. igralka sveta, izgubila servis v peti igri, a se vrnila v osmi in izsilila podaljšano igro. V njej je vodila s 3:1, kasneje pa je bolje zaigrala Američanka in izkoristila tretjo zaključno žogico.

Ljubljančanka je tako ostala brez glavnega turnirja posameznic v Hobartu, naslednji test zanjo pa bo OP Avstralije. Tam bo 25-letnica igrala v glavnem delu žreba, turnir pa se bo začel naslednjo nedeljo. Žreb bo v četrtek.

V Melbournu bo v prvem krogu nastopila tudi Veronika Erjavec, medtem ko mora Tamara Zidanšek v kvalifikacije. Te se bodo začele v ponedeljek.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Kanarčki potegnili črto pod uspešno sezono: “Z opravljenim delom smo zelo zadovoljni, ekipa ima ogromen potencial”...Več

2

Zaradi vdora navijačev prekinjen in odpovedan tudi praški veliki derbi (VIDEO)...Več

3

Pri Olimpiji močno obsodili navijaško početje, ki je predčasno prekinilo večni derbi: “To je popolnoma neprimerno, lahko bi oslepel!”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Padla je odločitev: Maribor prekinil z Dudićem...Več

2

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več