single
[3]
271567

Mitrović po novi evropski zmagi: “Proti močni ekipi smo bili odlični v obrambi, borili smo se do zadnje sekunde” (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
13. 11. 2025, 08.19

Cedevita Olimpija je v sedmem krogu rednega dela BKT EuroCupa v sredo v Stožicah z rezultatom 93:65 premagala beneško Umano Reyer. Za zmaje je to peta zmaga v rednem delu sezone, pred tekmovalnim premorom, ki ga prinašajo reprezentančne akcije, pa se bodo v Evropskem pokalu prihodnjo sredo pomerili še s Hamburgom.

Članska zasedba Cedevite Olimpije je v sredo na domačem parketu zabeležila peto zmago v rednem delu sezone BKT EuroCupa. Izbranci glavnega trenerja Zvezdana Mitrovića so v sedmem krogu tekmovanja z rezultatom 93:65 premagali beneško Umano Reyer in ostajajo tik pod vrhom lestvice skupine A. Po sedmih odigranih tekmah ima več zmag od Zmajev le turški Bahčešehir (6), Hapoel iz Jeruzalema pa je pri enakem številu uspehov, ob tem pa je potrebno dodati, da so izraelski kolektiv ljubljanski košarkarji v tej sezoni že premagali.

Strateg zmajev Zvezdan Mitrović je po tekmi dejal: “Igrali smo odlično obrambo proti napadalno močni ekipi. A prav je, da omenimo, da je nasprotnik v zadnjih štirih dneh odigral dve tekmi, kar se je poznalo na energiji prvega polčasa. Razumljivo je, zakaj smo sami lahko igrali boljše, pri njih pa so bili igralci, ki so vstopali v igro s klopi boljši od prve peterke. A kljub temu ne moremo reči, da je to bilo odločilno za zmago. Moja ekipa se je borila do zadnje sekunde. Zbrali so petdeset skokov, od tega enaintrideset obrambnih, kar je zame odlično.”

VIDEO: Mitrovič po zmagi

Video is not available for your country.

Rok Radović se je strinjal s trenerjem: “Za nami je zelo pomembna zmaga v Evropskem pokalu. Mogoče je na koncu glede na rezultat izgledala lahka, a tekma je bila daleč od tega. Z Venezio ni nikoli lahko igrati. So odličen tekmec s kakovostno ekipo in visokim proračunom, kar so na zadnjih petih tekmah dokazali s petimi zaporednimi zmagami. Vedeli smo, kaj nas čaka, dali vse od sebe na domačem igrišču in rezultat pove svoje.”

“Pred nami je stala napadalno zelo močna ekipa, na katero smo se dobro pripravili. Zopet je bila ključnega pomena obramba. Ustaviti tekmeca na petinšestdesetih točkah je to, kar si zmeraj želimo. Nadzorovali smo skok, ko imamo dober ritem v obrambi, pa nam steče tudi napad,” je dodal Aleksej Nikolić.

Igro v obrambi in pomembnost zmage je po obračunu pohvalil tudi Američan Thomas Kennedy.

VIDEO: Kennedy po zmagi

Video is not available for your country.

Pred slovenskimi prvaki sta zdaj še dve zaporedni domači tekmi – v ponedeljek ob 17.00 v Stožice prihaja evroligaška Crvena zvezda Meridianbet, v sredo ob 18.30 pa še nemški Hamburg.

Vir: Cedevita Olimpija
Foto: Sportida.com
Video: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več